Zgaga w ciąży? Oto 7 naturalnych produktów, które przyniosą ulgę.

Zgaga to dość często występująca ciążowa dolegliwość. Jej przyczyną jest wysoki poziom progestronu, który powoduje zwiotczanie mięśni gładkich, przez co mięśnie przełyku nie są w stanie powstrzymać cofania się kwaśnej treści żołądkowej. Istnieje kilka sposobów, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego dyskomfortu trawiennego. Ciężarnym zaleca się jedzenie małych porcji, powolne przeżuwanie, a także wyeliminowanie z diety smażonych, kwaśnych i pikantnych potraw. Często pomocna okazuje się także rezygnacja ze słodyczy, kawy i napojów gazowych. Oto 7 produktów, które warto w naturalny sposób rozprawią się z nieprzyjemnymi objawami zgagi lub nie dopuszczą do jej powstania.


Woda kokosowa. Ten naturalny napój izotoniczny bogaty w wapń, potas i magnez doskonale łagodzi objawy związane ze zgagą. Przyszłe mamy powinny sięgać po wodę kokosową także z względu na jej doskonałe właściwości nawadniające.

Ocet jabłkowy. Ocet w bezpieczny sposób obniża zawartość kwasów w żołądku i szybko neutralizuje pieczenie. Najlepiej dodać łyżkę octu jabłkowego do szklanki ciepłej wody. Napój można dodatkowo osłodzić miodem.

Papaja. Ten pyszny owoc posiada naturalny enzym, który uśmierza zgagę. Można ją spożywać także w postaci soku lub musu do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością. Owoc papai działa korzystnie na cały układ trawienny.

Surowe migdały. Olej, który znajduje się w migdałach neutralizuje kwasy żołądkowe i łagodzi uczucie pieczenia. Dodatkowo midgały one wspaniałym źródłem białka i wapnia.

Kapusta kiszona. Kapusta i inne fermentowane produkty zmniejszają dokuczliwe objawy zgagi i korzystnie działają na cały układ trawienny, dostarczając mu dobrych bakterii.

Mleko i miód. Szklanka ciepłego mleka z miodem to skuteczny sposób na pieczenie w przełyku. Dobre działanie na nadmiar kwasów żołądkowych mają także inne produkty mleczne, takie jak maślanka czy kefir.

Siemię lniane. Kleik z siemienia lnianego (łyżkę mielonego siemienia lnianego zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na około 15 minut) warto pić profilaktycznie po każdym posiłku oraz przed snem.
 

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane