Zastanawiacie się na trzecim dzieckiem? Upewnijcie się czy pomyśleliście o wszystkim!

Niektórzy twierdzą, że pojawienie się na świecie trzeciego dziecka zmienia wszystko.  Wszystko - to znaczy właściwie co? Zebraliśmy 8 nietypowowych, zabawnych i absolutnie "z życia wziętych" sytuacji, które stają się faktem, gdy rodzina powiększa się po raz trzeci.Pokój w hotelu? Nie, apartament! Zamawiając nocleg dla pięcioosobowej rodziny nie uda się Wam już zmieścić w standardowych pokojach hotelowych. Od teraz czekają na Was przestronne apartamenty z dużą ilością miejsca na niezliczona zabawki i bagaże.

Dwoje na jednego. Trójka dzieci oznacza, że wśród rodzeństwa powstaną sojusze i zależności. Dziecko numer 1 będzie “trzymać” z dzieckiem numer 3 lub dzieckiem numer 2. W każdym razie ktoś zawsze będzie poszkodowany. To prowadzi do jeszcze większej ilości sprzeczek i...patrz kolejny punkt.

Potrójna sztuka kompromisu. Przy “wesołej trójce” jeszcze trudniej będzie o zgodę. Szanse na zadowolenie wszystkich dzieci jednocześnie zdecydowanie maleją. Jako rodzice będziecie musieli jeszcze więcej pracy włożyć w tłumaczenie sytuacji i poszukiwanie kompromisów.

Tłok w łazience. Łazienka (podobnie jak kuchnia) będzie miejsce, gdzie zawsze będzie przebywać przynajmniej jedno dziecko. Jeśli będzie ich więcej, a ich “potrzeby” będą ze sobą konkurować, może robić się gorąco.

Liczbowe potyczki. Nieparzysta liczba dzieci może przysparzać wielu przyziemnych, ale jakże istotnych problemów. Podczas robienia rezerwacji w różnych miejscach przekonasz się, że większość z nich jest obliczona na 2 lub 4 osoby. Coś jeszcze? Niełatwo jest podzielić pączka albo pizzę na nieparzystą liczbę kawałków...

Czas na większy samochód (najlepiej minivan). Myśli o większym samochodzie będzie Wam towarzyszyć od początku ciąży. I słusznie, bo ten temat jest nieunikniony. Inwestycja w wygodny rodzinny samochód to wydatek, ale będzie się on zwracał przez najbliższą dekadę.

Opieka nad dwójką małych dzieci to wyzwanie. W ciąży - jeszcze większe! Po porodzie powinno już pójść z górki. W końcu wszystkie mamy mają wyjątkowe moce.

Wasze serca będą pełne miłości jak nigdy dotąd. Trójka dzieci to wszystkie wspaniałe uczucia związane z rodzicielstwem x 3. Zawsze będzie ktoś, kto będzie potrzebował potrzymać Cię za rękę, przytulić i pocałować.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane