Spodziewasz się dziecka? Oto lista filmów dla przyszłych mam.

Sezon długich wieczorów w pełni. Relaksujące wylegiwanie się na kanapie to o tej porze roku stały element codzienności. Przyszłe mamy, dla których wypoczynek to pozycja obowiązkowa, mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Oto 8 filmów w tematyce ciąży, porodu i dzieci, ktore są pouczające i odprężające w jednym. Te pozycji po prostu najlepiej ogląda się, kiedy samemu oczekuje się maleństwa.


 

Jak urodzić i nie zwariować (2012)

reż. Kirk Jones

Spojrzenie na ciążę i rodzicielstwo opowiedziane z perspektywy pięciu par.
 

Para na życie (2009)

reż. Sam Mendes

Burt i Verona są ze sobą od czasów studenckich. Trzy miesiące przed narodzinami pierwszego dziecka wyruszają w poszukiwaniu oazy, w której będą mogli założyć własny dom.
 

Juno (2007)

reż. Jason Reitman

Głośny komediodramat. Szesnastoletnia Juno zachodzi w ciążę. Za namową rodziców i przyjaciółki szuka dla swojego dziecka rodziny zastępczej.
 

Porodowy biznes (2007)

reż. Abby Epstein

Niezależny film dokumentalny o tym, z czym wiąże się obecnie fakt zostania rodzicem (w tym wypadku w Stanach Zjednoczonych, jednak w wielu aspektach jest to obraz uniwersalny).


9 miesięcy (1995)

reż. Cris Columbus

Samuel (w tej roli Hugh Grant!) boi się zobowiązań. Wpada w panikę, gdy jego dziewczyna zachodzi w ciążę.
 

Bobasy (2010)

reż. Thomas Balmès

Inspirujący dokument. Pierwszy rok z życia czwórki dzieci z różnych stron świata, które w odmienny sposób poznają swoje otoczenie. 
 

Plan B (2010)

reż. Alan Poul

Komedia romantyczna z Jennifer Lopez. Marząca o dziecku singielka decyduje się na sztuczne zapłodnienie. W tym samym czasie spotyka mężczyznę swojego życia. 
 

Ona będzie miała dziecko (1988)

reż. John Hughes

Komedia romantyczna osadzona w realiach lat 80. - film o podejmowaniu opowiedzialności za decyzje w dorosłym życiu.
 

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane