Przepis na owsiankę, która może pomóc Twojemu dziecku przespać noc (9+)

Prosty, trzyskładnikowy przepis, który może pomóc Twojemu dziecku zrelaksować się wieczorem i lepiej spać w nocy. Przepis jest odpowiedni dla dzieci, które mają rozszerzaną dietę od kilku miesięcy.


Płatki owsiane

Płatki z owsa są bogate w wiele witamin, w tym witaminę B6, która pomaga redukować napięcie. Zawierają także wysoki poziom tryptofanu, substancji potrzebnej do produkcji melatoniny.
 

Rumianek

Rumianek to bezpieczne dla niemowląt zioło o działaniu wyciszającym. Przygotowując napar dla dziecka warto skorzystać z certyfikowanego, gotowego produktu przeznaczonego dla dzieci (dostępne w aptekach).

Uwaga: Rumianek może działać uczulająco, dlatego przed podaniem go dziecku po raz pierwszy warto sprawdzić wcześniej czy nie występuje żadna reakcja na skórze.
 

Banan

Banany to owoce, które bardzo korzystnie wpływają na sen. Są idealnym produktem do podania dziecku przed snem. Banany są bogate w potas i magnez, które pomagają mięśniom rozluźnić się. Ich spożywanie poprawia także produkcję melatoniny.

Owsianka na dobry sen dziecka

  • 2 lyżki płatki owsianych
  • 100 ml  rumiankowej herbaty
  • pół banana
Zaparz delikatny napar z jednej torebki herbaty rumiankowej. Wsyp płatki owsiane do garnka i zalej je herbatką. Płatki gotuj na małym gazie aż będą miękkie. Dodaj rozgniecionego banana i wymieszaj. Podawaj po wystudzeniu.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane