Pomysły na piękne jesienne dekoracje do zrobienia w domu z dziećmi

Czas zbierania kasztanów i żołędzi już się skończył, jednak pomysłów na jesienne rękodzieło wcale nie brakuje. Sprawdźcie te proste pomysły efektowne dekoracje, które jeszcze na chwilę zatrzymają w domu atmosferę złotej jesieni.


1. Filcowe jabłuszka

Z arkuszy filcu wytnijcie spore wielkości jabłuszka w różnych kolorach. Do każdego z nich przyklejcie lub przyszyjcie filcowy listeczek. Niewielkie drewniane klamerki posłużą jako ogonek dla jabłka. Gotowe owocowe dekoracje możecie ułożyć w płaskim koszyku lub powieścić na nitce w formie girlandy.

fall-crafts-for-kids-apple-1536941130


2. Wesoła sowa

Z grubego kolorowego papieru lub kartonu wytnijcie części ciała sowy - oczy, dziób, skrzydła, brzuszek i łapki. Przyklejcie wszystkie elementy do korpusu. Brzuszek i oczy sowy możecie dodatkowo pomalować farbą.

fall-crafts-kids-owl-1529685200


3. Jesienny wieniec

Na grubszym kartonie odrysujcie dwa okręgi - jeden większy, a drugi nieco mniejszy. Wytnijcie je, tworząc w ten sposób podstawę wieńca. Do papierowego koła przyklejajcie ususzone liście lub wycięte wcześniej i pomalowane wzory liści. W górnej części przyklejcie wstążkę, która posłuży do zawieszenia wieńca.

fall-kids-crafts-wreath-1529690387


4. Girlanda z leśnych skarbów

Dwa podobnej wielkości patyki połączcie ze sobą równolegle za pomocą cienkiego drucika. Na każdym z nich przymocujcie cztery sznurki. Przywiąźcie do nich różne jesienne skarby - szyszki, liście lub inne przedmioty, które będą pasować do dekoracji. Gotową girlandę powieście pod sufitem za pomocą sznurka.

gallery-1438879599-kids-fall-wind-chimes-3


5. Kolorowe drzewo

Z kolorowego papieru wytnijcie kilkadziesiąt małych kołek w barwach jesieni. Szary pakowy papier pogniećcie lekko w rękach i wytnijcie z niego kszałt pnia i kilka gałęzi. Wycięte elementy drzewa przyklejcie do kartki z bloku technicznego, a następnie naklejajcie na nie kolorowe kółeczka.

fall-kids-crafts-tree-1529685752

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane