Po tragicznych doświadczeniach, rodzice postanowili utrzymać ciążę do końca w tajemnicy

Po tragicznych doświadczeniach z poprzednich ciąż, para postanowiła do ostatniego dnia ukrywać fakt, że spodziewają się dziecka.
 
Zanim Amy i Oliver Everatt zostali rodzicami, doświadczyli trzech tragedii - poronienia w 19 tygodniu ciąży oraz dwóch przypadków urodzenia martwego dziecka. Podczas kolejnej próby, zdecydowali się nie informować nikogo z bliskiego grona ciąży. Pewnego dnia rodzina i przyjaciele Everattów otrzymali przez komunikator Whatsapp zaskakującą wiadomość o narodzinach ich córeczki. “Nie możemy uwierzyć, że jest tutaj z nami” - napisali Amy i Olivier, dołączając do wiadomości zdjęcie małej Elfine Stella Everatt.

sei_34086274-3fe5
 
Przez 9 miesięcy para starała się utrzymać ciążę w tajemnicy, jednak, gdy kto pytał ich wprost o odmienny stan, mówili prawdę. Amy wyjaśniała później: “Chcieliśmy zachować ciążę w sekrecie, by chronić siebie. Po stracie trojga dzieci nie mieliśmy odwagi ryzykować, że będziemy musieli poinformować bliskich o utracie kolejnego. Nie chcieliśmy, by ludzie patrząc na mój ciążowy brzuch współczuli nam, myśląc o naszej kolejnej stracie."
 
Oprócz malutkiej Elfine, Amy i Olivier mają jeszcze jedną córkę, urodzoną w 2011 roku Lilię. Podczas starań o rodzeństwo dla niej, para doświadczyła wiele cierpienia związanego z przypadkami poronień i martwych ciąż. O swojej ostatniej ciąży z Elfine, Everattowie poinformowali mamę Amy, emerytowaną pielęgniarkę, dopiero w 16 tygodniu ciąży. To ona pomagała im w opiece nad starszą córeczką, podczas, gdy Amy pozostawała pod ścisłą opieką. W 35 tygodniu ciąży lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu zabiegu cesarskiego cięcia i przeniesieniu nowonarodzonej Elfine do inkubatora na dwa tygodnie. Po tym czasie szczęśliwi rodzice rozesłali przez Whatsapp radosną wiadomość. o narodzinach córki Jak mówią, wszyscy ich bliscy byli zaskoczeni, ponieważ większość z nich nawet nie wiedziała o ciąży.

Dziś mała Elfine ma niespełna rok. Rodzice wciąż nazywają ją swoim "małym cudem".
 

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane