Kolacja na dobry sen dziecka. Te 4 produkty sprawdzą się idealnie.

Dobry sen dziecka jest zarówno dla rodziców, jak i dla samego malucha na wagę złota. Długotrwałe zasypianie, wybudzanie w nocy czy zbyt wczesne pobudki mogą być związane ze źle skomponowanym wieczornym posiłkiem. Kolacja dziecka powinna być lekkostrawna, ale dostarczać mu niezbędnych na nocny odpoczynek kalorii (aż 25% zapotrzebowania dziennego). Maluch powinien ją zjeść nie później niż godzinę przed pojściem spać. Oto pokarmy, które idealnie nadają się na wieczorny posiłek dziecka. 


Banany

Banany i dobry sen mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Są bogate w potas i witaminę B, które wspierają wytwarzanie serotoniny i  hormonu snu - melatoniny. Banany zawierają także magnez, który rozluźnia mięśnie i ułatwia dziecku zasypianie. Dzieci kochają banany i chętnie zjedzą je pod wieloma postaciami -  jako mus czy dodatek do kaszki lub owsianki.
 

Jogurt

Jogurt naturalny, najlepiej wymieszany z płatkami owsianymi lub ugotowanym ryżem jaśminowym ma świetne działanie nasenne. Działa również wspomagająco na procesy trawienne. Jogurt jest dodatkowo doskonałym źródłem wapnia dla rozwoju kości dziecka. Pamiętajmy, by nie podawać dzieciom słodzonych jogurtów, ale wyłączenie ich naturalne wersje.
 

Ciepłe mleko

Mleko jest źródłem substancji zwanych kazomorfinami, które mają działanie uspokajające i wyciszające. Działają one szczególnie, kiedy mleko ma wysoką temperaturę. Jak wszyscy wiemy mleko jest także bogate w wapń . Wapń natomiast pomaga organizmowi lepiej wykorzystywać tryptofan, czyli aminokwas potrzebny do wytwarzania melatoniny. Mleka krowiego nie należy podawać dzieciom poniżej pierwszego roku życia.
 

Owsianka

Płatki owsiane to niezwykle zdrowy produkt. Poza wieloma wspaniałymi właściwościami potrafi jeszcze jedno, poprawiać sen dzieci. Płatki owsiane także powodują wzrost produkcji melatoniny, która reguluje rytm dobowy człowieka. Idealnie będzie, jeśli ugotujemy płatki owsiane na mleku i połączymy je z rozgniecionym bananem. Taka kolacja to idealny posiłek przed snem.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane