Urocze ozdoby choinkowe do wykonania razem z dziećmi

Śnieżynka z puzzli


Do wykonania tej ozdoby potrzebujemy paczki puzzli (możemy użyć starych lub kupić w sklepie ich niewielkie pudełko), białej farby akrylowej, odrobiny srebrnego brokatu, drewnianych kółeczek, mocnego kleju i kolorowej wstążki. Wybieramy 6  takich samych puzzli i malujemy je 2-3 warstwami farby (kółeczko także). Jeszcze mokre puzzle posypujemy drobinkami brokatu. Kiedy wszystkie elementy wyschną, przyklejamy je do siebie za pomocą kleju. Na koniec doklejamy kawałek wstążki do zawieszenia. Gwiazdka z puzzli gotowa!

oc1Choinki z patyczków


Do wykonania jednej choinki potrzebujemy 3 drewnianych patyczków po lodach, niewielkiego kawalka cienkiego kartonu, wyciętą z kolorowego papieru gwiazdkę, kawałek sznurka i klej (idealny będzie klej na gorąco). Do dekoracji choinki możemy wykorzystać dowolne elementy: całe pomponiki, kolorowe czyściki, guziki czy małe dzwoneczki. Na pomocą kleju na gorąco tworzymy trójkątną konstrukcję choinki. Na dole przyklejamy wycięty z kartonu pień, a na górze gwiazdki. Dekorujemy choinkę wedle uznania i mocujemy do niej sznureczek.

oc2Choinka ze wstążeczek


Do wykonania tej dekoracji potrzebujemy kilkunastocentymetrowego prostego patyczka, kilka pasujących do siebie kolorystycznie dość sztywnych wstążek oraz kawałek sznurka. U góry patyka robimy ze sznurka pętelkę do zawieszenia na choince, a następnie zawiązujemy na nim kolejno kawałki wstążki. Gdy dotrzemy do dołu patyczka, przycinamy wstążki tak, by utworzyły trójkątny kształt choinki.

oc3Słodkie reniferki


Do wykonania tej ozdoby potrzebne będą lizaki-laski w świątecznych kolorach, plastikowe oczka (dostępne na działach papierniczych), brązowe czyściki, czerwone mini pomponiki oraz klej na gorąco. Czyścik mocujemy u góry lizaka, a następnie jego obie strony zawijamy na palec, aby uformować rogi refinera. Teraz wystarczy już tylko dokleić mu oczy, nosek i zawiesić na choince.

oc4

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane