Idzie nowe... Coraz bliżej do otwarcia nowego szpitala w Żywce

Z początkiem 2020 r. roku chcemy uruchomić nowy szpital w Żywcu - zapowiedział w 27 marca 2019r. wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk. Prace budowlane zakończą się w sierpniu. Później nastąpią odbiory obiektu i przenosiny ze starej placówki.

Obecnie dobiegają końca prace przy budowie nowego szpitala powiatowego w Żywcu. Generalny wykonawca- żywiecka firma Wodpol obecnie prowadzi prace wykończeniowe. To pierwszy w kraju szpital, który powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
Inwestycja realizowana jest w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) żywieckiego starostwa z firmą InterHealth Canada. To pierwszy taki projekt w Polsce.
Nowy szpital powstał na działce należącej do starostwa. Partner prywatny, spółka InterHealth Canada, zaprojektował placówkę i realizuje roboty budowlane. Po ich zakończeniu otworzy lecznicę i będzie świadczył w niej usługi medyczne na podstawie umowy PPP z samorządem.

Budynek szpitala liczy cztery kondygnacje. Jego powierzchnia wyniesie ok. 18 tys. mkw. Znajdzie się w nim 340 łóżek szpitalnych i 40 łóżek opieki długoterminowej. Szpital będzie realizował wszystkie usługi medyczne świadczone w istniejącej placówce, ale także wiele nowych. Zyska m.in. szpitalny oddział ratunkowy, który zostanie wyposażony w lądowisko dla śmigłowca medycznego, co zagwarantuje pacjentom w stanach nagłych szybszy dostęp do opieki.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane