Dwie znane firmy wycofują ze sprzedaży łóżeczka. Sprawdź w czym śpi Twoje dziecko.

Fisher-Price Mattel i Kids II ogłosiły wycofanie ze sprzedaży pewnych modeli łóżeczek dla niemowląt. Firmy zwróciły się także do rodziców z prośbą o zwrot zakupionych już produktów. Chodzi o leżaczki Rock 'n Play i Kids II Rocking Sleepers, które mogą być dla dzieci śmiertelnie niebezpieczne.

Do zgonów niemowląt dochodziło w sytuacji, gdy nieprzypięte pasami dziecko przekręcało się w bujaczku z pleców na boki lub brzuch. W tej pozycji nie mogło prawidłowo oddychać.
 
Łóżeczka Rock 'n Play są na całym świecie sprzedawane od 2009 roku. Mimo ostrzeżeń producenta, by nie używać ich, kiedy dziecko nauczyć się samodzielnie przekręcać na boki, stwierdzono, że w leżaczkach zmarło dotychczas nawet 30 niemowląt. Wycofanie produktu zostało nakazane przez amerykańską Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Według firmy Fisher-Price Mattel może chodzić nawet o 4,7 mln łóżeczek.
 
Podobnie postąpiła firma Kids II, której łóżeczka Kids II Rocking Sleepers od 2012 roku doprowadziły do zgonów 5 dzieci. Producent wezwał do natychmiastowego zaprzestania korzystania z produktu oraz jego zwrotu. W przypadku firmy Kids II może chodzić o prawie 700 tys. potencjalnie niebezpiecznych produktów.
 
Łóżeczka można było kupić w amerykańskich sieciach detalicznych Wallmart, Target oraz innych sklepach. Produkty bez problemu można było także nabyć w Polsce.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane