Chodzisz na basen z dzieckiem? Kiedy zacząć ?

Chodzisz na basen z dzieckiem? A może planujesz zacząć w tym roku? Koniecznie poznaj kilka zasad, dzięki którym Twój maluch będzie czerpał jak najwięcej korzyści z pływania, a Ty będziesz mieć pewność, że zajęcia są dla niego bezpieczne.
 

Kiedy zacząć

Dziecko jest gotowe na udział w specjalnych zajęciach w wodzie mniej więcej w wieku 3-4 miesięcy, kiedy kiedy samodzielnie trzyma główkę

Jak wybrać zajęcia

Lekcje muszą być prowadzone pod okiem cetyfikowanego instruktora, który jednocześnie zajmuje się nie większą liczbą niż 10 dzieci. Temperatura wody na basenie powinna wynosić nie mniej niż 32 stopnie. Ważne, żeby zdawać sobie sprawę, że zajęcia nie są lekcjami pływania dla dzieci, ale rozwijającą i przyjemną zabawą.

Jak zajęcia wpływają na dziecko

“Pływające” dzieci są lepiej rozwinięte fizycznie i dużo odporniejsze niż rówieśnicy, którzy nie mają takiego kontaktu z wodą. Woda to świetna okazja do wspólnej zabawy, co buduje więź między dziećmi i rodzicami.

Bezpiecznie i zdrowo

Pamiętaj, żeby dziecko zawsze znajdowało się w zasięgu Twoich ramion. Miej także ograniczone zaufanie do wszelkiego rodzaju sprzętu, który ma za zadanie zapobiegnięcie utonięciu. Po wyjściu z basenu zawsze smaruj ciało dziecka oliwką, żeby nie dopuścić do przesuszenia się skóry

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane