8 naprawdę zaskakujących faktów na temat bliźniąt. Wiedzieliście, że...

Choć bliźnięta nie są żadnym wybrykiem natury, kilka rzeczy sprawia, że mogą się nam wydawać istotami nie z tej ziemi. Sprawdźcie czy wiedzieliście, że...
 
  1. Intencjonalna komunikacja między bliźniętami rozpoczyna się już w 14 tygodniu życia płodowego. W późniejszym życiu aż 40% bliźniaczego rodzeństwa rozwija swój własny wyjątkowy język.
  2. Aż 14% bliźniąt jest leworęcznych. To o 6% wyższy wskaźnik w stosunku do reszty populacji.
  3. Jak najłatwiej odróżnić identyczne bliźnięta? Wystarczy spojrzeć na ich pępki. Kształt pępka nie jest uwarunkowany przez naturę, ale rękę lekarza lub położnej i nigdy jeden nie będzie taki sam jak drugi.
  4. Bliźniaki dwujajowe występują dwa razy częściej niż jednojajowe, które zdarzają się 6 do 8 razy na 1000 urodzeń.
  5. Posiadanie bliźniąt w obecnych czasach jest bardziej prawdopodobne niż 30 lat temu. Może być to spowodowane statystycznie późniejszym zachodzeniem w ciążę przez kobiety (po 30 roku życia wzrasta szansa na poczęcie bliźniąt).
  6. Bliźnięta mogą pochodzić od dwóch różnych ojców. Ta niezwykle rzadka sytuacja może zdarzyć się, kiedy kobieta w czasie owulacji współżyje z więcej niż jednym partnerem.
  7. Zdarza się, że wygląd bliźniaków to lustrzane odbicie. Dla przykładu - znamię na ciele jednego malucha może znajdować się po prawej, a u drugiego po lewej. Podobnie z praworęcznością i leworęcznością.
  8. Mamy bliźniąt żyją dłużej. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Utah w Stanach Zjednoczonych, którzy przebadali pod tym kątem populację od 1800 do 1970 roku.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane