7 powodów, żeby w czasie ciąży spożywać sok z limonki

Ciąża to czas, kiedy zwracamy dużą uwagę na to, co jemy. Talerze przyszłych mam pełne są zdrowych produktów, w tym warzyw i owoców. Jednym z bardzo korzystnych dla ciężarnych darów natury jest limonka. Jej sok nie tylko pomaga w zapewnieniu odpowiedniego nawodnienia, ale jest także doskonałym źródłem witaminy C. Spożywanie soku z limonki jest w ciąży absolutnie bezpieczne, a przy okazji niesie mamie i dziecku wiele wymiernych korzyści.

 

#1 Leczenie niestrawności i zaparć

Te nieprzyjemne gastryczne dolegliwości są codziennością dla wielu kobiet w ciąży. Regularne spożywanie soku z limonki wspomaga prawidłowe ruchy jelit i leczy niestrawność, a także utrzymuje prawidłowe nawodnienie, które jest ważnym czynnikiem w unikaniu zaparć.
 

#2 Źródło witaminy C

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu w ciąży. Przyszłe mamy często cierpią na niedobór tej witaminy. Limonka jako owoc cytrusowy jest jej doskonałym źródłem.
 

#3 Naturalny antyoksydant

Witamina C zawarta w soku z limonki to bardzo silny przeciwutleniacz. Sok z tego owocu wprost “wypłukuje” z organizmu toksyny i wolne rodniki. Regularne spożywanie zabezpiecza przed przeziębieniem i infekcjami, które w ciąży mogą być wyjątkowo dotkliwe. W razie zachorowania również warto sięgać po limonkę. Jako dobre źródło wapnia i magnezu wspomaga leczenie objawów chorób oddechowych czy kataru i bólu gardła.
 

#4 Leczenie wysokiego ciśnienia

Wysokie ciśnienie nigdy nie jest dobre dla organizmu. W czasie ciąży może prowadzić do zagrażającego życiu stanu przedrzucawkowego, który może wywołać porod przedwczesny. Sok z limonki może pomóc obniżyć ciśnienie i zadbać w ten sposób o bezpieczny przebieg ciąży. Wyciśnij pół limonki do szklanki wody i dodaj dwie łyżki kamienia winnego (winian potasu - do kupienia w sklepach internetowych z żywnością). Picie tej mikstury raz dziennie co trzy dni pozwala wyrównać poziom ciśnienia.
 

#5 Leczenie opuchlizny stóp

Obrzęk stóp to nieestetyczna, ale przede wszystkim bolesna dolegliwość towarzysząca wielu ciężarnym. Picie soku z połowy limonki w połączeniu z letnią wodą redukuje ryzyko wystąpienia opuchlizny i pomaga w zmniejszeniu nieprzyjemnego stanu.


#6 Korzyści dla dziecka

Limonka zawiera wysoki poziom potasu, który sprzyja budowanie kości oraz korzystnie wpływa na budowę mózgu i komórek nerwowych.
 

#7 Inne korzyści

Limonka pozytywnie wpływa na wiele ciążowych objawów, jak uczucie przepełnienia czy zgaga. Wspiera prawidłowe wchłanianie żelaza, przez co zmniejsza ryzyko anemii. Sok z limonki spożywany w połączeniu z miodem od piątego miesiąca ciąży może ułatwić poród (nie ma na to 100% gwarancji, ale dlaczego nie spróbować?).
 
 

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane