4 świąteczne tradycje, które warto wprowadzić w swoim domu

Kiedy jest się dzieckiem, okres świąt to bez wątpienia najbardziej wyjątkowy czas w roku. Odliczanie dni do Gwiazdki z kalendarzem adwentowym, wspólne strojenie domu, pieczenie pierniczków czy wyprawy po choinkę zostają w pamięci dzieci, które jako dorośli kultywują te tradycje w swoich własnych domach. Do długiej listy świątecznych zwyczajów warto dodać kilka nowych, dzięki którym spędzimy jeszcze więcej czasu razem, będziemy się wspaniale bawić, a nawet zrobimy coś dobrego dla innych. Oto kilka pomysłów na rodzinne tradycje, które warto wprowadzić w swoim domu już od teraz.

 

Pamiątkowe ozdoby choinkowe

Tę rodzinną tradycję warto rozpocząć już podczas pierwszych świąt z dzieckiem. Polega ona na tym, by każdego roku samodzielnie wykonać lub wybrać w sklepie specjalną ozdobę choinkową na pamiątkę Bożego Narodzenia. Zanim dziecko dorośnie ozdób uzbiera się spora kolekcja, którą będzie można w przyszłości mu przekazać lub zachować dla jako wyjątkowy zbiór wspomnień.
 

Prezent dla potrzebującej osoby lub rodziny

Jeśli planujecie wprowadzić w swoim domu tylko jedną tradycję, może zdecydujcie się właśnie na tę. Troski o innych warto uczyć dzieci od najmłodszych lat. Rozejrzyjcie się wokół, a na pewno znajdziecie kogoś potrzebującego, kogo ucieszy choćby mały gest lub odrobina uwagi. Pamiętajmy, że wsparcie to nie tylko pieniądze, ale też wspólne spędzenie czasu czy podzielenie się świątecznymi potrawami. Możecie także całą rodziną włączyć się w akcje pomocowe organizowane przez znane instytucje i fundacje.
 

Świąteczna sesja zdjęciowa

Co roku chcemy, by świąteczny nastrój został z nami dłużej niż tylko przez kilka dni. Dzięki zdjęciom możemy go przywoływać przez okrągły rok. Jeśli nie chcecie przeznaczać środków na stylizowaną sesję u profesjonalnego fotografa, sami wykonajcie kilkadziesiąt kadrów, na których zawrzecie wszystko to, co dla Was ważne w czasie świąt. Koniecznie wywołajcie te zdjęcia i włóżcie do albumu, który co rok będzie się powiększać o nowe wspomnienia.
 

Gwiazdkowa szafa

Na koniec coś dla miłośników przebierania! We wspaniały nastrój wprowadzą Was ubrania z zabawnymi gwiazdkowymi motywami. Mikołaje, renifery, choinki i inne gwiazdkowe wzory są tu absolutnie obowiązkowe! Leniwe świąteczne dni w odlotowych piżamach lub swetrach z pewnością przypadną do gustu małym i dużym. Co roku możecie powiększać swoją świąteczną kolekcję o nowe elementy. Nie zapomnijcie też o zdjęciach!


A jakie są Wasze rodzinne zwyczaje związane ze świętami?

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane