10 pomysłów na spędzenie czasu z synem, które zadbają o Waszą więź

Wartościowy czas z synkiem to coś, co nie wymaga dużych pieniędzy i  przygotowań. Niezbędna za to będzie duża dawka uważności i kilka dobrych pomysłów na to co robić z małym lub większym mężczyzną.


Zbudujcie coś razem. Najlepiej coś dużego - garaż dla resoraków, zamek czy rakietę kosmiczną. Rozłóżcie na dywanie lego, klocki czy inne przedmioty i budujcie. Możecie najpierw narysować Wasz pomysł na kartce, stworzyć plan budowy i podzielić się zadaniami lub po prostu być ze sobą i rozmawiać w czasie zabawy.

Poruszajcie się i ubrudźcie. Spacer po mieście to świetny pomysł, jednak czasem miło jest się też zmęczyć i ubrudzić. Wybierzcie się na wycieczkę do lasu, zdobądźcie jakąś górę czy pagórek lub znajdzie jakieś inne “ekstremalne” miejsce w okolicy. W czasie takiego odkrywania pozwólcie sobie na skakanie po kałużach czy maczanie patyków w błocie. Zapewniamy - oboje będziecie mieli co wspominać (i niekoniecznie będzie to góra prania po powrocie).

Zróbcie pizzę. Albo inną ulubioną potrawę, którą zjecie później ze smakiem. Pozwól synkowi wybrać przepis, wybierzcie się na zakupy w poszukiwaniu składników i ruszajcie do kuchni. Wspólne gotowanie to nauka i zabawa w jednym. 

Wizyta w straży pożarnej. Mali i więksi chłopcy uwielbiają straż pożarną. Spacer połączony z oglądaniem wozów strażackich z pewnością da Wam dużo radości i zainspiruje  do ciekawych rozmów. Kilka razy do roku służby organizują dni otwarte lub biorą udział w piknikach, w czasie których można spotkać strażaków i obejrzeć ich narzędzia pracy. Śledźcie takie wydarzenia w swojej okolicy.

Obejrzyjcie kreskówki. Włączcie wybrane przez synka bajki i zobaczcie razem kilka z nich, od początku do końca z Twoją pełną uwagą. Syn będzie zadowolony, widząc mamę skupioną na fabule z jego ulubionymi bohaterami. Przed seansem możesz poprosić, by wprowadził Cię w kreskówkowy świat, a obejrzeniu bajek porozmawiajcie o tym, co zobaczyliście.

Pooglądajcie zwierzęta. Kontakt ze zwierzętami jest bardzo ważny i wzbogaca dzieci pod wieloma względami. Wizyta w mini zoo, ogrodzie zoologicznym, oceanarium czy po prostu w pobliskiej zagrodzie da Wam miły pretekst do zorganizowania wycieczki pełnej wrażeń. Róbcie dużo zdjęć, do których możecie później wracać.

Wybierzcie się na tematyczny spacer. Przechadzka po okolicy może być zupełnie nowym doświadczeniem, jeśli zamienicie ja w spacer tematyczny. Idźcie na przykład szukać śladów jesieni, rozglądajcie się w poszukiwaniu ciekawych roślin lub owadów albo po prostu liczcie wszystkie czerwone samochody.

Zróbcie coś własnymi rękoma. Tworzenie dekoracji to nie tylko dziewczęca domena. W Internecie nie brakuje pomysłów na rękodzieło, które zainteresuje chłopców. Razem z synkiem możecie zrobić kartonową rakietę lub girlandę z jego ulubionymi superbohaterami.

Idzćie na lody. Lody to zawsze dobry pomysł. Dla urozmaicenia wizyty w lodziarni, pozwól synowi skomponować Twój deser, a Ty wybierz dla niego smaki lodów.

A może wolontariat? Poszukajcie organizacji, która zajmuje się tematyką, która jest bliska Twojemu dziecku. Może być to na przykład schronisko dla zwierząt lub fundacja zajmująca się zbieraniem książek dla oddziałów szpitalnych. Wspólnie zaangażujcie się w prowadzoną przez nich akcję jako wolontariusze. Być może okaże się, że będziecie chcieli regularnie uczestniczyć w charytatywnej działalności

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane